Porównanie gry hard truck across america vs euro truck simulator 2

Hard truck acros america jak nazwa mówi poruszamy się po Ameryce grafika nie powala ale
na tamte czasy była dobra. Ciekawą sprawa był wyścig z 4 oponentami przez cała Amerykę.
Przeciwnicy prezentowali wysoki poziom inteligencji w grze było także cb radio choć ta opcja mogłabyć bardziej rozbudowana.
Model jazdy nie był najłatwiejszy ale z czasem można było się przyzwyczaić wrażenie na tamte czasy robiły krajobrazy i wąskie dróżki. Ulepszenia ciężarówek robiły wrażenie większa moc lepszy wygląd

Minusem był mały wybór ciężarówek


i kierowca się nie męczył tez można uznać to za błąd. NA plus zasługują odwzorowanie naczep ilość towarów i chemikalia ale zabrakło opcji kupienia certyfikatów ADR. Dla Kaskaderów była możliwość ucieczki przed policja jak dla mnie spory Plus. Miasta ubogie brak możliwości wgrania muzyki sprawiał ze gra stawała się monotonna.
Ciekawym aspektem były kontrole wagi nie zjechanie do kontroli wagi skutkowało tym ze policja ścigała
a gdy wzięliśmy ładunek który był zbyt ciężki trzeba było szukać trasy bez kontroli wagi i jazda przepisowa, bo policja potrafi dać mandat za zbyt ciężki ładunek.


Przejdźmy do gry Euro Truck Simulator 2


Pierwszą różnica która rzuca się w oczy to zmienienie trasy Ameryki na Europe. Przejścia graniczne są i kontrole wagi ale dużym minusem jest brak policji. Mandaty wystawiane są automatyczne jest to mega frustracja i nie jednego gracza zniechęci. Sterowanie bardzo proste arkadowe jest możliwość odpięcia przyczepy bez męczenia się z parkowaniem jest to fajne udogodnienie. Krajobraz mocno zróżnicowany i to jest bardzo fajne. Z czasem mozna rozbudować warsztaty zatrudniać dodatkowych kierowców. Jest to super sprawa ale brakuje tej rywalizacji z innymi graczami nawet oponentami komputerowmi napewno by to wydłużyło jakość rozgrywki i dużo frajdy. Grafika znacznie lepsza niż w amerykańskim hard trucku ale model zniszczeń mógłby być lepiej dopracowany. Fajnym rozwiązaniem jest poziom kariery który ma 18 poziomów każdy nowy poziom to nowe samochody nowe ładunki nowe ulepszenia i coraz to nowsze ładunki i dłuższe trasy. W jednej i drugiej grze braknie trybu multiplayer który mogby znacząco wydłużyć i urozmaicając rozrywkę. Przechodząc do podsumowania jedna i druga gra jest dobra dla fanów rywalizacji z oponentami itp to mogę polecic hard truck across america a dla fanów łatwiejszego sterowania to z szczerym sercem mogę polecić euro truck simulator 2. Grafika lepsza w euro truck simulator ja mimo tych wszystkich udogodnień wybrałbym hard truck across america większa frajda z gry mimo znacznie gorszej grafiki.