Dogecoin – zrozumienie, jak działa, różne portfele, pule wydobywcze, wartość

Dogecoin to kryptowaluta stworzona przez programistę Billy’ego Markusa z Portland w stanie Oregon jako żart oparty na internetowym memie „doge” i spopularyzowana jako waluta internetowa. Początkowo sieć Dogecoin miała produkować 100 miliardów monet, ale później ogłoszono, że zamiast tego sieć będzie produkować nieskończone monety.

Chociaż Dogecoin początkowo był walutą żartów, rozwinął się w pełnoprawną kryptowalutę i był nawet wykorzystywany do celów charytatywnych, takich jak przekazywanie funduszy na projekty związane z czystą wodą w Kenii i sponsorowanie sportowców.

Czym jest Dogecoin?


Dogecoin to kryptowaluta podobna do Bitcoin, oparta na popularnym internetowym memie „Doge”. Został stworzony w grudniu 2013 roku przez programistę Billy’ego Markusa z Portland w stanie Oregon, który chciał stworzyć zabawną kryptowalutę, która mogłaby dotrzeć do szerszej grupy demograficznej niż Bitcoin.

Jakie są zalety Dogecoina? Dogecoin ma tę zaletę, że jest szybszy niż Bitcoin w przypadku małych transakcji, ponieważ nie trzeba go wydobywać i można go łatwo wykorzystać do mikrotransakcji. Oprócz tych korzyści istnieje bardzo niewiele opłat transakcyjnych dla tej waluty w porównaniu z innymi walutami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin lub Ethereum. Korzystanie z tej waluty nie wymaga dużej mocy obliczeniowej ani zaawansowanej wiedzy na temat kryptowalut, aby z niej korzystać. Tak dobrze jak to,

Dogecoin jako magazyn wartości


Dogecoin to kryptowaluta, forma elektronicznej gotówki. Jest to zdecentralizowana waluta cyfrowa bez banku centralnego lub pojedynczego administratora, którą można przesyłać od jednego partnera do drugiego. System został nazwany na cześć Doge, psa rasy Shiba Inu.

Dogecoin można wydobywać za pomocą sprzętu do kopania lub można go również uzyskać, handlując innymi kryptowalutami lub walutami fiducjarnymi. Obecna całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich Dogecoinów w obiegu wynosi ponad 1 miliard USD. W obiegu znajduje się ponad 100 miliardów monet z dodatkowymi 5 miliardami monet każdego roku dzięki wydobyciu.

Jak są tworzone i dystrybuowane Dogecoiny


Proces wydobywania jest podzielony na trzy różne typy, w zależności od używanego sprzętu. Pierwszy typ górników wykorzystuje normalny procesor komputera, aby uzyskać niezbędną moc obliczeniową. Drugi typ będzie wykorzystywał GPU, który jest kartą graficzną obecną w większości komputerów, aby zwiększyć moc obliczeniową, co pomaga uzyskać wyższe zyski.

Trzeci typ jest znany jako ASIC lub układ scalony specyficzny dla aplikacji. Ten rodzaj sprzętu górniczego został specjalnie zaprojektowany do tego celu i może nawet zwiększyć Twoje możliwości zarabiania większych pieniędzy, zużywając mniej energii niż pozostałe dwie opcje.

Dogecoiny są wydobywane za pomocą różnych typów górników, którzy do ich tworzenia wykorzystują zaawansowaną technologię komputerową

Bezpieczne wydobywanie i przechowywanie monet Doge


Aby bezpiecznie wydobywać i przechowywać monety Doge, musisz zainwestować w portfel sprzętowy, ponieważ jest to najbezpieczniejszy sposób przechowywania monet. Istnieją dwa rodzaje portfeli sprzętowych do przechowywania monet Doge: portfel do przechowywania zimnego i portfel do przechowywania gorącego. Portfel fizyczny nie jest połączony z Internetem, więc Twoje monety są zawsze bezpieczne. Portfel pamięci masowej jest podłączony do Internetu, ale może być wygodniejszy w codziennym użytkowaniu.

Ważne jest, aby portfele sprzętowe były przechowywane w bezpiecznym miejscu — z dala od dzieci lub zwierząt — ponieważ mogą je uszkodzić lub zgubić. Ważne jest również, aby utworzyć silne hasła na wszystkich swoich urządzeniach, aby nikt nie mógł uzyskać do nich dostępu bez pozwolenia, co umożliwiłoby im kradzież wszelkich monet.

1 thought on “Dogecoin – zrozumienie, jak działa, różne portfele, pule wydobywcze, wartość

  1. Uważałbym z inwestowaniem w tę kryptowalutę. Wartość jest sztucznie napompowana.

Comments are closed.