Elden Ring – wszystko o wierzchowcu i podróżach przez wodę

Podróże w Elden Ring nie są proste. Dlatego warto w miarę szybko znaleźć wierzchowca, na którym będzie można przemierzać Świat Pomiędzy. Od czego zacząć?

Zdobycie wierzchowca

W Elden Ring wierzchowca będzie można zdobyć dość szybko. Żeby mieć możliwość jego przywoływania i podziwiania świata z siodła potrzebny będzie Gwizdek Widmowego Wierzchowca. Ten interesujący artefakt gracz otrzyma od Meliny. Żeby kobieta przyszła z podarunkiem wystarczy korzystać z początkowych miejsc łaski i wyczekiwać jej przybycia.

Przywoływanie wierzchowca

Ta kwestia też nie jest specjalnie skomplikowana. Wystarczy umieścić Gwizdek Widmowego Wierzchowca w sakwie, aby wygodnie było z niego skorzystać. Teraz jednym kliknięciem można przywołać wierzchowca, a postać automatycznie go dosiądzie. W celu zejścia na ziemię wystarczy ponownie użyć gwizdka.

W tym miejscu warto mieć na uwadze, że na wierzchowcu można również walczyć. Jest to dość toporne i wymaga wprawy, ale wielokrotnie potrafi uratować życie. Śmierć wierzchowca nie jest tu dużym problemem, choć jego ponowne przyzwanie będzie skutkować utratą butelki szkarłatnych łez.

Podróżowanie na wierzchowcu w Elden Ring


Przemierzanie Świata Pomiędzy w siodle jest znacznie szybsze i bezpieczniejsze niż piesze wędrówki. Dodatkowym atutem są duchowe strumienie, dzięki którym można skakać na naprawdę wysokie i dalekie lokacje. Wystarczy wejść w strumień i wykonać skok, aby dostać się na pobliską górę. Będąc w powietrzu można sterować wierzchowcem, aby wylądować w wybranym przez siebie miejscu.

Przeprawa przez wodę i tereny podmokle

Tutaj sprawa odrobinę się komplikuje. Tereny podmokłe, takie jak chociażby bagna, często są skażone i nakładają na postać negatywne efekty. Żeby uniknąć tego przykrego doświadczenia należy zawsze przemierzać je na wierzchowcu, który jest na nie odporny.

Gorzej wygląda sytuacja z przeprawą na drugą stronę rzeki czy na wyspę znajdującą się na środku jeziora. W Elden Ring praktycznie nie ma niedostępnych lokacji, ale postać nie potrafi pływać. Wejście do wody skutkuje śmiercią. Na szczęście są inne metody eksploracji świata. Jeśli gracz pragnie dostać się na wyspę, musi starannie przeszukać okolicę. Z pewnością gdzieś będzie inne przejście w postaci mostu lub ukrytych tuneli. Szukanie sekretnych jaskiń nie jest łatwe, ale zazwyczaj nagradza gracza wyjątkowo obfitymi skarbami.