Jak odpowiednio dobrać krzesło do pracy biurowej? To prostsze niż myślisz!

Jak wybrać dobry fotel do biurka? Sprawa nie jest tak prosta, jak może się wydawać! Odpowiedni dobór krzesła do pracy biurowej może mocno wpłynąć na nasze samopoczucie, a nawet na efektywność wykonywanych obowiązków. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie fotela?

Jakie krzesło do biurka?

Ostatnie lata pokazały, że praca zdalna stanowi świetną alternatywę dla biura. Pracodawcy przychylniej spojrzeli na taki sposób wykonywania obowiązków przez ich podwładnych, znacznie rozszerzając możliwość pracy na tzw. home office. Nie można zapomnieć również o czasie pandemii, a w szczególności lockdownu, kiedy to wiele firm zdecydowało się właśnie na taką formę. Praca zdalna niejako wymusiła na nas „przeorganizowanie” naszych domowych biurek, a jednym z ważniejszych mebli w pokoju stał się fotel. Okazuje się jednak, że na dobór odpowiedniego krzesła składa się wiele czynników. Jak więc wybrać fotel do biurka?

Przede wszystkim wygoda

Będąc na zakupach, niejednokrotnie kierujemy się wyglądem czy kolorem. Gdy jednak jesteśmy przed podjęciem decyzji krzesła do pracy biurowej, przede wszystkim zwróćmy uwagę na wygodę. Podczas korzystania z fotela plecy powinny wygodnie opierać się o mebel, a ciężar ciała ma być równomiernie rozłożony. Nie powinniśmy siedzieć także „zbyt głęboko”, gdyż taka pozycja przez dłuższy czas grozi bólem pleców.

Możliwość manewru

Drugą sprawdzoną przez nas cechą powinna być funkcjonalność fotela. Krzesło nie powinno krępować naszych ruchów, a system regulacji: umożliwiać łatwe dostosowanie do biurka. To od użytkownika ma zależeć „ostatnie słowo” w kwestii odpowiedniego ustawienia fotela – bez przeszkód w postaci np. zacinających się przycisków. W łatwy sposób powinniśmy ustawiać m.in. kąt nachylenia, podłokietniki oraz wysokość mebla.

Do pracy, nauki i spędzania czasu wolnego

Wybierając fotel do biurka, pamiętajmy również o tym, że spędzimy na nim mnóstwo czasu – któż z nas chociażby nie zerka na świecący ekran po zakończonej pracy? Często z naszych domowych stanowisk pracy korzystają także dzieci, które w tym miejscu odrabiają swoje zadania domowe wymagające użycia komputera. We wszystkich tych przypadkach przede wszystkim liczy się ergonomia oraz komfort. Z odpowiednio dobranym fotelem takie cele będą proste do osiągnięcia. Jeśli np. podczas zakupów mamy wątpliwości – zawsze możemy poprosić pracownika sklepu o poradę. Obecnie wiele placówek (w tym również sklepy online) mają możliwość przeprowadzenia konsultacji, które w znaczny sposób mogą wpłynąć na ostateczną decyzję o zakupie. Ostateczny wybór zależy jednak wyłącznie od nas!

1 thought on “Jak odpowiednio dobrać krzesło do pracy biurowej? To prostsze niż myślisz!

  1. Dobór odpowiedniego krzesła to zmiana w jakości pracy. Nie da się komfortowo pracować, jeśli po 2 godzinach bolą nas plecy.

Comments are closed.