»Nintendo Direct i nowe wersje 3DS i 3DS XL!

Sie 29
komentarze 0

Przyznam szczerze, że rzadko po ogłoszeniu nowej wersji konsoli czuję od razu, że „muszę ją mieć”. Teraz odniosłem takie wrażenie pomimo tego, że jestem już szczęśliwym posiadaczem 3DS XL, a to za sprawą opublikowanego dzisiaj japońskiego Nintendo Direct, które w dużej części poświęcone jest właśnie nowej edycji konsolek 3DS i 3DS XL.

Na filmiku możecie również zobaczyć m.in. Super Smash Bros., Bravely Second, czy Final Fantasy Explorers. Zapowiedziano, że Shulk z Xenoblade Chronicles trafi do tej pierwszej produkcji jako grywalna postać, a pod koniec show zapowiedziano również konwersję jego macierzystej gry na 3DSa! Wygląda jednak na to, że nowa wersja konsolki zostanie wzbogacona o lepsze podzespoły, ponieważ tylko jej posiadacze będą mogli zagrać we wspomniany port.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – dzięki tej zmianie system i przeglądarka konsolki mają działać sprawniej (gry z eShopu mają się pobierać szybciej, choć nie jestem pewien, z czego to wynika). Możliwe też, że Pokemon X/Y przestanie tracić płynność w trakcie walk z włączonym 3D. Z istotnych zmian pojawiły się również nowe przyciski – ZL i ZR, tuż obok L i R oraz wyczekiwany przez wielu prawy analog. Co prawda malutki, jednak ważne, że jest. Zmiany w kontroli będą naturalnie wspierane póki co przez wybrane tytuły (prawdopodobnie nieprędko, a może i wcale nie będą wspierane przez wszystkie wychodzące na 3DSa gry, chyba że jako dodatek ustawiany w opcjach).

Innym bajerem, chyba najciekawszym ze wszystkich (przynajmniej dla fanów stereoskopowego 3D, do których się zaliczam) jest śledzenie położenia naszych oczu przez kamerkę w konsoli, dzięki czemu będzie mogła odpowiednio korygować wyświetlany obraz, aby 3D było widoczne nie tylko przy patrzeniu na ekran pod kątem prostym. Genialne w swej prostocie! Do tego nowy sprzęt posiadał będzie również wbudowaną obsługę figurek amiibo (starsze wersje konsolki będą potrzebowały specjalnych przystawek) oraz slot na kartę MicroSD (nie wiem, czy pozostanie również ten na zwykłą SD). Do tego na prezentacji widać było grafik prezentujący przenoszenie danych między PC i 3DSem (muzyki, zdjęć).

Z mniej ważnych zmian warto nadmienić, że posiadacze nowego małego 3DSa będą mogli zmieniać panele po zewnętrznej stronie sprzętu, aby nieco uatrakcyjnić jego wygląd (pojawią się też skórki do systemu konsoli). W sklepach będą dostępne oficjalne, ale pewnie szybko rozwinie się rynek nielicencjonowanych, których pewnie będzie o wiele, wiele więcej. 3DS będzie dostępny w kolorach białym i czarnym, a jego większy brat w niebieskim i czarnym. Zmieniono również kolory przycisków akcji (ABXY), aby odpowiadały tym ze starych padów do SNES-a. Dodatkowo nowy 3DS jest delikatnie większy i cięższy od poprzedniej wersji, a 3DS XL minimalnie większy, ale lżejszy. Zapewne jedynie posiadacze 3DSa odczują różnicę, w przypadku tego drugiego urządzenia wydaje mi się ona zbyt mała.

Jeżeli miałbym wskazać coś, co nie podoba mi się w nowej konsoli, to byłoby to przeniesienie schowka na wskaźnik (stylus) na dolną krawędź sprzętu. Tam też ukryto teraz przycisk Power, co chyba nie spodoba się osobom lubiącym położyć sobie urządzenie na brzuchu podczas leżenia na kanapie.

Całe Nintendo Direct znajdziecie poniżej. Część filmiku dotycząca nowej wersji 3DSa zaczyna się na 14:20.

Autor: Nox_A15
Data: 29 sierpnia 2014, 18:31

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *