»Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale – Recenzja (3DS)

Return_to_PopoloCrois_A_Story_of_Seasons_Fairytale_Box_art

3DS to jedna z tych platform, gdzie wszelkiej maści jRPG są bardzo mile widziane. A co zrobimy, jeżeli weźmiemy Story of Seasons oraz markę znaną już od początków pierwszego Playstation – Propoclois? Otrzymamy Return to Propoclois: A Story of Seasons Fairytale.

Jeżeli nie znacie serii Propoclois,-  nic nie szkodzi. Ja także nie znałem, gdyż pierwsze części gry nie ukazały się poza Japonią. Dopiero przy okazji recenzji tego omawianego crossovera dowiedziałem się o serii. Standardowo zacznijmy jednak od fabuły. Małe królestwo pod władzą księcia Pietro żyje w spokoju i radości. Pokój został osiągnięty dzięki  pokonaniu złego diabła GamiGami wraz z pomocą Białych Rycerzy. NIESPODZIEWANIE! Złe Potwory zaczęły terroryzować królestwo, więc Pietro i jego „klan” muszą wracać do akcji! Sztampowa historia, ale cóż poradzić. Widząc tematykę gry nie oczekiwałem bomb typu Metal  Gear Solid.

popo1_thumb
Głównym mięchem gry jest oczywiście solidne jRPG z dungeonami, typową liniową fabułą i typowo taktyczną walką. Oczywiście możecie się spodziewać randomowych walk, więc wszystko sprowadza się do typowego grindu.  Chociaż muszę pochwalić, że nie męczyłem się z grą bardzo, gdyż możliwość wykorzystania auto-battle znacznie przyśpiesza rozgrywkę. Okej, mamy jRPG, ale gdzie typowe smaczki z Story Of Seasons?!  Spokojnie, gdyż farming simulatorów typu Harvest Moon lub dość świeże Stardew Valley nigdy nie jest dość.  Dzięki grządkom możemy zyskiwać nowe itemki, potrzebne do dalszej rozgrywki. Ponadto tak jak w typowych grach jRPG możecie karmić zwierządka, koczyć do kopalni rudy albo upolować jakiegoś robala. Potrafiłem zapomnieć o kampanii, gdyż na farmie spędzałem po kilka godzin. Ponadto balans gry jest bardzo w porządku dla osób początkujących w tego typu grach.

Sama kampania starcza nam na dobre 30 godzin gry, a dorzućcie do ego jeszcze symulator farmy.  Gra graficznie jest dość ładna jak na bebechy 3DSika, a muzyka idealnie rozbrzmiewa podczas walk lub przy zabawie w farmera.

Podsumowując, dostajemy bardzo dobrą grę z przyjemnym gameplayem. Z pewnością hardkorom nie spodoba się typowa stylistyka gry, lecz jeżeli przymknie się na to oko. To chyba nikt nie będzie zawiedziony. :)

Plusy
  • Przyjemna oprawa audiowizualna
  • Raj dla farmerów
  • Przyjemny jrpg
Minusy
  • Styl może się nie spodobać każdemu

Ocena końcowa: 8/10

Dziękujemy firmie Marvelous za udostępnienie egzemplarza gry!

Autor: Mkali_Vector
Data: 25 lipca 2016, 22:27

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *