»Mega Man Legacy Collection – Recenzja (PC)

mega-man-legacy-collection

Wielokrotnie do rąk graczy trafiają różne składanki oraz reedycje starszych tytułów. Dlaczego? Z pewnością ważną rolę odgrywa tu chęć zarobienia dodatkowych pieniążków oraz uczenia historii młodszych pokoleń. Dobrym przykładem może być niedawno wydany Rare Replay, który zwierał wiele klasyków pokroju Killer Instinct, Conkera czy Banjo-Kazooie. Tym razem mamy do czynienia z klasykiem znanym z Pegazusa- Mega Manem.

W Polsce Mega Man był szczególnie znany przez anime nadawane na kanale Jetix. Starsi wyjadacze mogą pamiętać bardzo trudne platformówki, kojarzone głównie dzięki NES-owi. I to dobrze się składa, gdyż Mega Man Legacy Collection to zbiór wszystkich sześciu gier wydanych pierwotnie na tę konsolę. Oprócz tego dostajemy takie smaczki jak kompletny soundtrack, muzeum, w którym znajdują się grafiki koncepcyjne, kompendium wiedzy o wszystkich przeciwnikach i bohaterach, oraz dodatkowe wyzwania.

Osobiście po dostaniu w swoje łapki składanki byłem zachwycony – do momentu, gdy zaczynałem się denerwować z każdą śmiercią. Tytuły są bardzo trudne i nie zdołałem ich wszystkich ukończyć. Mimo tego są idealnym przykładem dobrej platformówki , która wymaga świetnej koordynacji kciuków (grałem na kontrolerze od x360). Ponadto twórcy w grach pozwolili sobie na utrudnienia, takie jak znikające platformy, pułapki oraz odradzające się potworki.  Mimo tego plansze przechodzi się naprawdę świetnie i załatwienie każdego bossa nagradzane jest dodatkowymi umiejętnościami oraz SATYSFAKCJĄ! Do tego całość jest okraszoną prześlicznym chiptunem od Capcom Sound Team, który stanął na wysokości zadania.

To tyle na temat gier, które możemy również dorwać na innych platformach. na przykład na 3DS-ie. Ale muszę troszkę ponarzekać… dlaczego? Gdyż cała składanka to po prostu jeden wielki emulator. Gra spowalnia przy większej ilości obiektów niczym na 8-bitowej konsoli. Bardzo mnie to boli, bo miałem nadzieje na wersję HD gry w stylu Mega Mana 9 i 10 na PS3. Fajnym patentem jest możliwość szybkiego zapisu, ustawienia filtrów na ekran oraz tła z gry tak jak na screenie. Minusem będzie z pewnością player od soundtracków. Każdą melodię trzeba odpalać ręcznie i nie ma automatycznej listy. Fani różnych wyzwań również nie będą zawiedzeni, gdyż mamy ich dość sporo. Co prawda specjalnie wyszukane one nie są, ale cieszą.

mega_man_legacy_collection-8

Co mogę powiedzieć na koniec? Cena, adekwatna do produktu, jest jak najbardziej na plus. 15 euro za 6 gier plus dodatki jest porównywalna do kupowania osobno tytułów na 3DS-ie po 20 zł. Ponadto składankę możecie dorwać na Steamie, Xbox One i PS4, a zimą już w 3DS-owym eShopie. Mega Man Legacy Collection jest idealnym wyborem zarówno dla fanów niebieskiego robocika jak i retro. Osobiście polecam, chociażby dla mojej ulubionej drugiej części serii.

Plusy
  • Sześć Mega Manów
  • Przyjemne dodatki
Minusy
  • W zasadzie jest to tylko upiększony emulator

Ocena końcowa: 7/10

Autor: Mkali_Vector
Data: 4 listopada 2015, 15:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *