»Musynx – Recenzja (Switch)

Nintendo Switch, z każdym dniem poszerza swoją bibliotekę gier o nowe pozycje. Sportówki, gry akcji, gry logiczne, bądź muzyczne.

Gry muzyczne świetnie nadają się na tą konsolę, gdyż w przeciwieństwie do PS4 lub Xbox One, posiada ona ekran dotykowy. Możliwość posiadania owego ekranu, znacząco rozszerza możliwości wykorzystywane w grach muzycznych, gdyż każdą nutkę, albo ruch w grze możemy wykonać poprzez rytmiczne dotykanie ekranu. W tę kategorię gier wlicza się m.in. omawiany Musynx.

Musynx zostało stworzone przez PM Studios, które maczało swoje paluchy w innej grze muzycznej Superbeat Xonic. W przeciwieństwie do omawianego w innej recenzji Old School Musical, lub innych gier muzycznych wydawanych na przestrzeni lat – Musynx nie posiada trybu Story Mode. Nie musimy przechodzić i zapoznawać się z każdym utworem w grze, żeby później odblokować je na stałe. Tutaj sprawa jest postawiona jasno. Od samego startu gry mamy do wyboru 130 piosenek, które możemy odpalić i pykać. Do wyboru mamy utwory, które są głównie kierowane na rynek… chiński. Tak, większość hitów przynajmniej te z wokalem są w j. chińskim, więc możemy wysłuchać ich najpopularniejszych popowych i rockowych artystów. Spokojnie, w bibliotece znajdują się również piosenki w języku japońskim, oraz angielskim.  Ciekawym smaczkiem dla graczy są utwory z gier takich jak ICEY, Koi DX, albo retro klasyki takie jak Circus Charlie, albo Antarctic Adventure.

Gameplay Musynxu polega na pianinku, przy którym musimy rytmicznie klikać w nutki. Przy poprawnym klikaniu zdobywamy combo, które podbija nam końcowy wynik. Jeżeli pominiemy przynajmniej jedną nutkę, resetujemy licznik. Proste? Tak. Każda piosenkę możemy odpalić w trybie 4 i 6 klawiszowym. Ponadto możemy według naszego uznania wybrać poziom trudności pomiędzy łatwym, a trudnym oraz dostosować szybkość padających nutek – proste. Piosenki w zależności od gatunku, są wyświetlane na specjalnie przygotowanych motywach graficznych – cukierkowych, cybernetycznych, retro itd. Gameplay gry nadaje się idealnie dla początkujących i osób, które preferują perfekcyjne masterowanie utworów.

Czy warto zainwestować w Musynx? Myślę, że tak, gdyż przez sam gameplay oraz ilość dostępnych utworów, zaskakująco wciąga. Podobnie jak w Tetris 99, chętnie odpalam produkcję z myślą o 1-2 rozgrywkach, a naprawdę zostaje w grze na kilka godzin.

PS. Musynx jest dostępne również na PC, PS4, PSV oraz smartfonach, jeśli więc chcecie sprawdzić grę nie posiadając Switcha, śmiało!

Plusy
  • Mnóstwo piosenek
  • Idealne na krótkie szpile...
  • ... lub wielogodzinne sesje
  • Intuicyjne menu
Minusy
  • Stylistyka nie przypadnie każdemu do gustu

Ocena końcowa: 8/10

Dziękujemy firmie PM Studios za udostępnienie egzemplarza gry!

Autor: Mkali_Vector
Data: 27 maja 2019, 20:39

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *