»Just Dance 2019 – Recenzja (Switch)

Powolutku kończy się 2018 rok, w gamingu mimo nowych IP oraz długo wyczekiwanych sequeli pozostają pewne tradycje… Co roku nowa FIFA, PES, Call Of Duty oraz omawiany w poniższym tekście Ubisoftowy Just Dance.

Postawię sprawę jasno, jeżeli kiedykolwiek mieliście okazję zagrać w jakąkolwiek wersję Just Dance, to będziecie wiedzieli czego możecie oczekiwać od najnowszej odsłony. Miałem okazję testować ją na Nintendo Switch.

Just Dance to sztandarowa seria Ubisoftu, która od kilku lat z wielką skutecznością porywa do tańca graczy hardkorowych oraz „każuali” na przeróżnych imprezach. Trafia także do samotników, preferujących rutynowe ćwiczenia bez obecności osób trzecich. Główna zabawa polega na powtarzaniu tanecznych ruchów w rytm muzyki. Działa to na zasadzie lustrzanego odbicia. Podczas tańczenia zdobywamy gwiazdki oraz punkty, które określają jak dobrze nam idzie. Rozgrywka została niezmieniona od paru lat, tańczyć możemy solo lub z 5 innymi przyjaciółmi co daje sporo frajdy, w szczególności kiedy wybieramy zwariowane choreografie np.: udajemy potwory, albo duszki z Pac-Mana. Dodatkowo gra wykorzystuje potencjał jako domowy, personalny kurs fitnessu. Każdy ruch jest wyczytywany i podaje ilość spalonych kalorii. Łączy przyjemne z pożytecznym!

Jeżeli chodzi o dobór piosenek, to osobiście uważam, że jest znacznie lepiej, niż w przypadku edycji 2018. Mamy takie hiciory jak:  „Calvin Harris, Dua Lipa – One Kiss”, „Maroon 5 – Sugar”, „AronChupa, Little Sis Nora – Rave In The Grave” i wiele, wiele innych. Ponadto fajnie wspomnieć, że w grze mamy także polski akcent w postaci Sławomira,ze znanym (przynajmniej w naszym kraju) singlem – „Miłość w Zakopanym”. Dodatkowo, korzystając z subskrybcji Just Dance Unlimited mamy dostęp do ponad 400+ piosenek w grze. Po każdej ogranej piosence zdobywamy punkty mojo, które wykorzystujemy na nowe awatary, artworki i inne rzeczy.

Kolejnym aspektem, o którym chcę wspomnieć jest przejrzyste menu. W poprzedniku było mało intuicyjne. W edycji 2019 jest przejrzyste, więc do każdej funkcji gry mamy szybki dostęp, co osobiście bardzo mnie cieszy.

Następna rzecz, którą chcę pochwalić to: piękne wizualia i animacje w grze. Niektóre animowane tła, które cieszą oko podczas tańca zostały przygotowane fenomenalnie, w porównaniu do statystycznych teł znanych ze starych odsłon.

Podsumowując, muszę przyznać, że dawno tak dobrze się nie bawiłem przy grze tanecznej, jak właśnie przy Just Dance 2019. Jeżeli chcielibyście kiedykolwiek, sprosić znajomych na taneczne potańcówki przed telewizorem, to owy tytuł będzie w sam raz!

Plusy
 • Świetna zabawa dla wszystkich
 • Bardzo fajne choreografie
 • Mnóstwo fajnych kawałków do tańca
 • Przejrzyste menu
Minusy
 • Fani mogą odczuć zmęczenie materiału

Ocena końcowa: 9/10

Dziękujemy firmie Ubisoft za udostępnienie egzemplarza gry!

Autor: Mkali_Vector
Data: 12 listopada 2018, 13:33

Komentarze na temat “Just Dance 2019 – Recenzja (Switch)”

 1. evil.lord.vader pisze:

  Celem sprostowania :
  gry tej serii ukazują się od 2009 roku
  osobiście ja dotąt mam trzy części tej serii ,oraz z Zestołem ABBA tej samej firmy zazady podobne lecz układy Trudniejsze w „ABBIE ” cały się wypacam a punktację mam średnią ,natomiast w JUST.. dość wysoką ,choć przyznam ze przygodę z tanczeniem w rytm dyskotekowy zaczełem wzraz z zakupem konsolki 2,5 miesiąca temu .
  Przyznam również iż nie wiedziałem jak przyjene może być ucxzucie podczas takich podryków przy dobrej muzyce ,od dawna słucham Dance musik ,ale teraz pokochałem taniec ,dzięki serii tej gry :o),kocham euro dance ,rapu nie lubie ,uważam że na takiej serii powinna być tylko szybka taneczna nuta .
  PS.
  IŻEBY NIE BYŁO NIESPODZIANEK ,POLECAM TANCZYĆ TYLKO W LUŻNYM URANKU :o)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *