»Gamescom 2014: Nowy Silent Hill tworzony przez Kojimę i Guillermo del Toro! (Zwiastuny)

Sie 13
komentarze 0

Hideo Kojima uwielbia gierki z fanami. Zdarzało mu się już wymyślać nieistniejących deweloperów, pracujących nad grami, które okazywały się czymś zupełnie innym. Wczoraj na konferencji Sony znowu dałem się nabrać – coś, co reklamowano jako dostępne od zaraz na PS4 demo horroru P.T. od 7780s Studio okazało się… nowym Silent Hillem.

Istnieje możliwość, że wiele osób, podobnie jak ja, zignorowała tę zapowiedź. Zwiastun nie pokazywał nic szczególnie ciekawego, a do tego kończył się reakcjami „przypadkowych” graczy na straszenie przez produkt… Niektórzy na sali słusznie podsumowali tę oklepaną zagrywkę śmiechem. Ci, którzy jednak skusili się sięgnąć po P.T. mogli odkryć, że nie jest to skrót od „pleno titulo”, jak mogłoby się wydawać, a Playable Teaser – ponoć całkiem niezłe i faktycznie straszne demo kończy się zwiastunem nowego Silent Hilla o tytule Silent Hills. A to nie koniec niespodzianek.

Nad grą pracują dwaj uznani twórcy – Hideo Kojima i Guillermo del Toro. Przypomnę, że ten drugi już kiedyś próbował swojego szczęścia z interaktywnymi horrorami przy okazji tworzenia ostatecznie anulowanego Insane. W jednym z wywiadów stwierdził przy tym, że nienawidzi cutscenek i zawsze, gdy ma z nimi do czynienia, przewija je, gdyż nie lubi, gdy odbiera mu się kontrolę nad akcją w grach. Gdy sobie o tym przypomniałem, jego współpraca z Kojimą wydała mi się nagle czymś… interesującym. Kto chociaż nie słyszał o słynnych kilkudziesięciominutowych cutscenkach Hideo w MGS-ach? Jeżeli panowie się nie pozabijają przy okazji robienia tej gry, to możemy otrzymać coś naprawdę niezwykłego.

Główną rolę w Silent Hills zagra Norman Reedus. Jego twarz wiernie odwzorowano w środowisku 3D, co zresztą widać na wspomnianym wcześniej filmiku, który kończy demo (znajdziecie go poniżej). Gra powstaje na Fox Engine, co szczególnie nie dziwi – Konami na pewno nie inwestowało grubych pieniędzy w rozwój technologii tylko po to, aby można było tworzyć na niej kolejne przygody Snake’a. Prawdopodobnie możemy spodziewać się rebootu serii, ale czy na pewno, tego dowiemy się pewnie niedługo. Mieliście już okazję zagrać w P.T.? Jak wrażenia?

Autor: Nox_A15
Data: 13 sierpnia 2014, 18:22

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *