»[E3 2015] Konferencja Square Enix – Kingdom Hearts III oraz nowy NieR i Star Ocean!

Cze 17
komentarze 0

Po zapowiedzi Final Fantasy VII Remake zeszłej nocy trudno było oczekiwać od Square Enix większych rewelacji. Mimo to mieli kilka miłych informacji do ogłoszenia i materiałów do pokazania (w tym jedną niespodziankę dla fanów Niera). Przypomnieli raz jeszcze o Rise of the Tomb Raider, Just Cause 3, Hitman czy Deus Ex: Mankind Divided. Zapowiedzieli również mobilne Lara Croft Go (przyjemna wizualnie gra turowa). To jednak pozostała część konferencji znacznie lepiej wpasowuje się w tematykę Inner Worldu.

Przede wszystkim pokazano nowy zwiastun z gameplay’em z Kingdom Hearts III. Gra za każdym razem, gdy jest pokazywana, wydaje mi się coraz ładniejsza i bardziej kolorowa. Użytkownicy urządzeń mobilnych powinni zaś wypatrywać Kingdom Hearts: Unchained Key. Wygląda dość fajnie i być może miło nas zaskoczy. To pierwsza gra z serii tworzona od podstaw z myślą o smartfonach.

Firma planuje wystartować latem 2015 z aplikacją Final Fantasy Portal App, która ma być źródłem informacji o serii. To pewnie tam będą się pojawiały kolejne informacje m.in. o zapowiedzianej na przyszły rok World of Final Fantasy, czyli grze, którą poznaliśmy już wcześniej na konferencji Sony. Teraz wiemy dodatkowo, że jej akcja dzieje się w zupełnie nowym uniwersum (choć na zwiastunie widać też znane postacie), a bohaterowie zbierają stworki, które następnie ujeżdżają lub kładą sobie na głowie w trakcie walki, tworząc coś na wzór totemu lub wieży. Brzmi dziwacznie, ale cukierkowa oprawa sprawia, że zamiast razić, ma to swój urok. Jest to gra skierowana do najmłodszych odbiorców, ale ponoć i dorośli będą się przy niej dobrze bawić.

Pokazano również gameplay z gry Star Ocean: Integrity and Faithlessness, którą w Japonii zapowiedziano ponoć już w kwietniu. Ogłoszono teraz, że w Kraju Kwitnącej Wiśni ujrzy ona światło dzienne jeszcze w 2015, a w USA i Europie w 2016. Ma to być powrót do oldschoolowych jRPG-ów, choć twórcy planują zmienić swoje podejście do narracji rezygnując z tradycyjnych cutscen.

Osobiście uważam za największą niespodziankę konferencji ogłoszenie prac nad nowym Nierem. Nie znamy nawet jego tytułu, przedstawiony filmik pokazuje jedynie kobiecą postać z kataną. Więcej mamy się dowiedzieć na jesień. Gra powstaje na PS4 przy udziale osób powiązanych już wcześniej z serią Drakengard/Nier, ale tym razem wspierają ich spece z Platinum Games. Można więc oczekiwać, że wciąż będziemy mieli do czynienia ze slasherem w specyficznych klimatach, choć zapewne gameplay będzie stał na wyższym poziomie biorąc pod uwagę zaangażowane studio.

Ogłoszono również założenie przez Square Enix nowego studia o nazwie Tokyo RPG Factory, które już teraz prowadzi prace nad grą noszącą roboczą nazwę Project Setsuna. Póki co pokazano kilka ładnych krajobrazów przy akompaniamencie delikatnej muzyki.

Cała konferencja Square Enix

Just Cause 3

NieR New Project (tytuł tymczasowy)

Lara Croft Go

Kingdom Hearts: Unchained Key

Kingdom Hearts III

World of Final Fantasy (film z konferencji Sony)

Star Ocean: Integrity and Faithlessness

Deus Ex: Mankind Divided

Project Setsuna

Errata 2015-06-21

Poprawiłem datę premiery Final Fantasy Portal App z 2016 na lato 2015. Przepraszam za pomyłkę.

Autor: Nox_A15
Data: 17 czerwca 2015, 00:40

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *