»[E3 2015] Konferencja Bethesdy

Cze 15
komentarze 0

No i zaczynamy ogólnoświatowe święto graczy, czyli E3. W tym roku rozpoczynamy dość wcześnie rano z pierwszą konferencją w dziejach – Bethesdą. Fallout 4, Doom 4 oraz Dishonored II – to tytuły, których możemy się spodziewać w najbliższej chwili. Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu!

Na początku od razu petarda wprost od studia id Software. Doom (hajpuje od dziecka) został nareszcie zaprezentowany publicznie! Nie otrzymaliśmy trailera, a soczyste gameplaye z kampanii single playerowej. Zresztą zobaczcie to cudeńko sami:

Efektowne finishery, masa broni, Revenanty, Impy, szybka akcja i klimacik trzeciego Dooma! Wszystko zostało tu upchane w grze i gołym okiem widać, że twórcy swoją inspirację zaczerpnęli z popularnego moda do jedynki, dwójki – Brutal Dooma. Oczywiście historii będzie tyle co nic, ale w takich grach nie chodzi o fabułę… chodzi o rozwałkę! Następnie twórcy zaprezentowali multiplayer, który o dziwo skojarzył mi się z Quake III Arena.

To nie wszystko! Dlaczego? Bo następnie było o Doom Snapmap! Ta funkcja pozwoli tworzyć własne mapy oraz własne tryby rozgrywek w najnowszej odsłonie zagłady! Tryb Co-op, Horde mode… wszystko jest tutaj możliwe. GENIUS!

I jakby tego było mało, twórcy zaprezentowali kolejny materiał z trybu dla pojedynczego gracza! Możemy zobaczyć większość broni, rozpierduchę oraz Cyber Demona!

Doom 4 trafi na Pecety, Xbox One i PS4 wiosną 2016 roku. Gra jest napędzana najnowszym silnikim id Tech 6,  albo 666…
Następnie dostaliśmy nowy materiał z nadchodzącego Battlecry , który osobiście mi się kojarzy z typowym Team Fortress 2, bax nadchodzącym Overwatchem od Blizzarda. Twórcy zapraszali na testy beta, które wkrótce odbędą się w Europie. Materiał wideo:

Niespodzianka, która została ujawniona dzień wcześniej przez wpadkę Bethesdy. Dishonored II trafia na konsolę Xbox One, PS4 i Peceta i opowiada o losach Emily Kaldwin. Corvo z pierwszej części również powróci i obie postaci mają posiadać podobne umiejętności. Premiera wiosną 2016 roku. Oprócz tego na konsolę Xone i PS4 otrzymamy kolejny remaster – Dishonored: Definitive Edition zbierze wszystkie DLCki, odświeży grafikę i trafi do sklepów przed premierą dwójki. Trailer Dishonored II: 

Teraz coś dla fanów karcianek! Bethesda robi karcianke na podstawie swojej sztandarowej serii Elder Scrolls. The Elder Scrolls: Legends trafi na PC i Ipady jeszcze w tym roku!

A teraz coś na co chyba większość fanów konferencji czekała. Fallout 4! Otrzymaliśmy dość pokaźny fragment gameplayu, który przedstawia system projektowania twarzy naszego bohatera, bądź bohaterki. Możemy też zobaczyć fragment nawiązujący do nowego rodzaju Pip-Boya. System craftingu, budowania swojej chałupy, otwarty świat i zabójstwa przy użyciu pluszowego misia! Tylko grafika jakoś nie powala, ale chyba nie to w Falloutach chodzi? Nie? Premiera już 10.11.2015!
No i na końcu mała niespodzianka, dla posiadaczy urządzeń Apple. Fallout Shelter to gra free-to-play, która powoli tworczyć, rozbudować swoją Kryptę. Premiera? Dzisiaj!

No i to by było na tyle! Zadowoleni? Ja bardzo! Już zacieram rączki za Doomem i nowym Falloutem. A jaka jest Wasza opinia? Komentujcie!

Autor: Mkali_Vector
Data: 15 czerwca 2015, 12:07

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *