»Dark Souls II: Prepare to Buy – zapowiedziano 3 DLC

Cze 5
komentarze 1

Rok temu na konferencji Namco Bandai Games w Japonii firma podała, że przez dwa lata do graczy trafiło 2,3 mln kopii Dark Souls. Są sygnały, że druga część gry sprzedaje się jeszcze lepiej. Co na to kowal Lenigrast z Majuli? Kowal mówi, by kuć żelazo póki gorące. Namco dwa razy tego powtarzać nie trzeba i już zapowiedziało 3 dodatki DLC do Dark Souls II.

Zapędzone do wykuwania forsy – znaczy się dodatków – From Software ma stworzyć trylogię The Lost Crowns, gdzie jak łatwo się domyślić będziemy szukać trzech zagubionych koron, a konkretnie własności króla Vendricka z Drangleic. Pierwszy dodatek zwący się Crown of the Sunken King ujrzymy 22 lipca 2014 r. na PC i Xbox 360, a dzień później na PS3. Sceneria nowej miejscówki przypomina azteckie piramidy połączone mostami.

dark_souls_ii_dlc_news_2014-06-05_1

Twórcy ponoć zapowiadają, że poziom trudności w tej lokacji ostro podkręcą, co zapewne ucieszy producentów padów i telewizorów. Drugie DLC – Crown of the Old Iron King, wyjdzie 26 sierpnia na PieCa i konsolę Microsoftu (X360), a 27 sierpnia na PS3. Na razie wiadomo, że będziemy tam penetrować wieżę pełną ognia, mgły i magii.

dark_souls_ii_dlc_news_2014-06-05_2

Ostatni z dodatków – Crown of the Ivory King, wydany zostanie 23 września na PC i Xbox 360 oraz 24 września na PS3, a prezentować będzie smaganą wichrem mroźną krainę, w której to centralnym punktem jest starożytna świątynia.

dark_souls_ii_dlc_news_2014-06-05_3

Prócz tych skąpych informacji, garści screenów i krótkiego trailera pewna jest jedynie cena. Karnet sezonowy na 3 DLC dostaniemy za 24,99 euro (cena ze Steama). 9,99 euro zapłacimy za pojedyncze rozszerzenie. Czy to drogo? Rzecz względna, bo jeśli będą one tej jakości i wielkości co rozszerzenie do pierwszego Dark Souls, to zabawy będzie niemal drugie tyle co oferuje podstawka, a i zapewne można liczyć, że znajdzie się polski wydawca/dystrybutor (Cenega?), który weźmie pod uwagę specyfikę „rynku wschodzącego” i obniży nieco ceny. No i czy nie rozważyć tego, by poczekać z zakupem na jakąś promocję wersji GOTY, bo że taka wyjdzie, to raczej pewne.

PS. W podanym niżej linku przedstawiciel Namco wypowiadając się dla amerykańskich mediów podaje tam ceny DLC w dolarach. Nie wiem jakiej produkcji kalkulator posiada Gabe Newell, ale chyba jest zepsuty, bo jego Steam przelicza 1 dolara na 1 euro. Jak jest na gwarancji, powinien go oddać do serwisu. :)

Źródło:
http://kotaku.com/dark-souls-ii-is-getting-three-dlc-episodes-1585991405

Autor: Jesiotr
Data: 5 czerwca 2014, 19:01

Komentarze na temat “Dark Souls II: Prepare to Buy – zapowiedziano 3 DLC”

  1. Nox_A15 pisze:

    Szczerze mówiąc czuję się trochę oszukany. From Software zapowiadało, że gra ma być kompletnym doświadczeniem, że nie będzie DLC, itd. A tutaj taki obuch przez łeb. Z drugiej strony cieszę się jak nie wiem, bo to w końcu… więcej Dark Souls. xD No i ten pomysł na trzy małe kampanie też jest całkiem fajny, tylko nie oczekiwałbym cudów – wydaje mi się, że wypuszczanie ich miesiąc po miesiącu wskazuje na to, że żadna z nich nie będzie wielkości Artorias of the Abyss (które, też nie przesadzajmy, aż tak długie nie było). Mam jednak nadzieję, że mnie miło zaskoczą. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *